Ćwiczenie jogi w mieszkaniu

Współcześnie joga budzi skojarzenia raczej z zajęciami fizycznymi, które pozwalają uspokoić świadomość oraz poprawić elastyczność mięśni, niż z hinduską nauką filozoficzną. Jej częste praktykowanie ma wiele zalet: ma wpływ na usprawnienie funkcji narządów, pomaga w obniżeniu poziomu stresu, a przy dobraniu odpowiednich figur, podnosi nawet szybkość redukcji tłuszczu. Znaczna liczba asanów sprawia, że jogizm mogą stosować również te osoby, które są w kiepskiej formie.

Wiele osób związanych z jogizmem twierdzi, że pierwsze próby muszą odbywać się pod opieką kompetentnego jogina, który starannie wyjaśni następstwo figur oraz wskaże aspekty do zmiany. Dzięki temu późniejsze sesje w mieszkaniu staną się o wiele efektywniejsze, a ich wykonywanie bezpieczniejsze. Jednakże nie w każdym przypadku jest możliwość udziału w lekcjach w szkole jogizmu. Wtedy pożyteczne będą publikacje o tym temacie albo filmiki, które krok po kroku zademonstrują wszystkie figury. Na portalach internetowych funkcjonują również grupy zrzeszające miłośników tego systemu, gdzie warto szukać rady.

Co jest konieczne, żeby stosować gimnastykę samodzielnie?

Ćwiczenie jogizmu w domu jest możliwe, szczególnie że nie potrzeba do tego żadnych konkretnych sprzętów. Należy wszakże zabezpieczyć taką ilość przestrzeni, by dać sobie możliwość na wygodną zmianę pozycji. Kluczową rzeczą jest też ubranie, który zapewni swobodę działania. Dla wielu osób jest to przylegający do skóry podkoszulek i spodnie, bo się nie podwijają oraz nie zawadzają podczas praktyk. Mimo że nie jest to bardzo potrzebne, warto zakupić także karimatę. Korzystanie z niej zwielokrotnia stabilność oraz zwiększa komfort, a w razie upadku, chroni przed otarciami.

Początkowo, dobrze jest przetestować którąś z klasycznych asan, łatwych pod względem technicznym. Przejście od razu do rozbudowanych układów, które wymagają większej świadomości organizmu oraz rozciągnięcia, może zakończyć się nieprzyjemną kontuzją. Przez to stosowanie jogizmu w domu, koniecznie musi odbywać się zgodnie z indywidualnym rytmem.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*