Jak poradzić sobie z bolesną kontuzją, gdy zbliża się ważna impreza?

Sportowcy też mają rodziny i relacje, są zapraszani na wesela czy inne duże uroczystości. Czasem to ich własny ślub. Niektórym jednak niełatwo odpuścić zajęcia sportowe nawet przed tak dużą imprezą, co z kolei może spowodować kontuzję, a ta – długotrwały ból. Na szczęście nie ma potrzeby zmieniana daty ślubu. Dzisiaj leczenie bólu jest możliwe.

Primo: natychmiast udaj się do swojego lekarza rodzinnego, który przypuszczalnie zleci ci rehabilitację. Już tylko to powinno odnieść skutek, ale przypuszczalnie będzie konieczne wdrożyć leczenie bólu inną metodą. Sposób leczenia dobiera się w zależności od położenia urazu – jeżeli to jedynie lekko skręcona kostka, może wystarczyć kilka dni relaksu. Kiedy uraz jest poważniejszy i odczuwasz np. ból barku lub ból biodra i nie możesz przez to prawidłowo funkcjonować (więc tańce na weselu są jeszcze bardziej nierealne), to stanowczo należałoby poszukać centrum leczenia bólu. To profesjonalne przychodnie, które mają zadanie przywrócić radość z życia osobom borykającym się z różnymi rodzajami bólu.

Ból można leczyć, trzeba tylko zgłosić się do specjalisty

Zależnie od twojego rodzaju doradzą ci stosowne leczenie. Może być to na przykład popularna akupunktura (owszem, to naprawdę może zadziałać!), ale to nie jedyna możliwość. Kriolezja to terapia z użyciem zimna, co przynosi ulgę. Termolezja za to wykorzystuje wysokie temperatury. należy dopasować jednostkowo – aby uzyskać perfekcyjny skutek. Klinika leczenia bólu w pierwszej kolejności przeprowadzi wywiad lekarski i wyśle cię na badania, a dopiero wtedy zasugeruje właściwe leczenie.

Nie przejmuj się zatem – nawet jeśli ślub na horyzoncie, a ty nie możesz się schylać przez ból kręgosłupa. Leczenie jest w zasięgu ręki i pozwoli ci przeżyć twój ślub bez żadnych dolegliwości. No, chyba że dasz się za mocno ponieść – ale wtedy możesz mieć żal tylko do siebie ;).


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*