Jak urządzić ogród, żeby dzieci chciały spędzać czas na świeżym powietrzu?

Świeże powietrze to zdrowie – dlatego tak dużo osób decyduje się na zakup domu z ogródkiem lub tarasem albo chociaż dzierżawę ogródka działkowego. To dobry pomysł, dzięki któremu można spędzać więcej czasu na dworze. Korzystnie by było, gdyby twój zieleniec odpowiadał na potrzeby różnych osób. Na pewno pragniesz spotkać się w nim z bliskimi i w związku z tym jest zaopatrzony w meble ogrodowe. Modułowe, indywidualne albo w zestawie – naturalnie postarałeś się, aby mieć  komfortowe warunki wśród zieleni. I nic w tym dziwnego: skoro nareszcie posiadamy ten taras, to pragniemy, by służył nam jak najprzyjemniej.

Dobrze nie zapomnieć o tym, że wszak nie wszyscy korzystający z ogrodu są dojrzali. Należy zadbać zatem o to, aby przystosować meble ogrodowe i do maluchów, zwłaszcza jeżeli w twoim otoczeniu jest ich niemało. Jeżeli często zapraszasz gości np. na przyjęcie na świeżym powietrzu, pomyśl o meblach odpowiednich dla dzieci. Trafnym zamysłem będzie np. ławka dziecięca, na której dzieci nie będą majtać niewygodnie nogami. Przydałoby się nakryć maluchom też własny stół, przykładowo stolik kawowy ogrodowy. Przez wzgląd na to, że stoliki kawowe są małe, będą znakomicie nadawać się dla dzieci. Niezależny zestaw mebli ogrodowych dla dzieciaków będzie dobrym rozwiązaniem też dla rodziców: dzieci będą zdecydowanie mniej angażujące, jeśli będą miały swoje własne miejsce bez rodziców.

Nie zapominajmy też o tym, że dzieci potrzebują zajęcia, a co z tego wynika – muszą dysponować miejscem do rozrywki. Jeśli dysponujemy ogromną przestrzenią, to warto wydzielić w nim trochę przestrzeni na plac zabaw. Dzieci przepadają za wszelkiego rodzaju domkami ogrodowymi. Plastikowe będą wspaniałym rozwiązaniem: nie przyjmują mocno temperatury otoczenia, nie ryzykujemy przy nich wbiciem drzazgi, a przy tym wyglądają przeuroczo. Domek ogrodowy dla dzieci Keter sprawi najmłodszym wspaniałą zabawę. Pomyśl też o jakiejś ogrodowej zabawce, np. piaskownicy, a dzięki temu zagwarantujesz dzieciom fenomenalną zabawę.

Dzieci powinny spędzać dużo czasu na dworze

Jeżeli masz mniej miejsca w ogrodzie, ciągle może się nadać domek ogrodowy w mniejszym rozmiarze. Dobrze wybrany nie zajmie wiele miejsca, a zapewni kapitalną zabawę dla dzieciaczków – a to ucieszy starszych użytkowników ogrodu, bo mają więcej czasu dla siebie. Wspaniale sprawdzi się także huśtawka na taras. Wybór jest ogromny, zarówno gdy chodzi o sposób mocowania (na małej powierzchni dobrą opcją jest huśtawka podwieszana pod sufit, a gdy dysponujesz większą powierzchnią, to ładnie będzie wyglądać huśtawka na stelażu), ukształtowanie czy tworzywo, z którego będzie skonstruowana. Huśtawka ogrodowa sprawi sporo przyjemności także dorosłym, nie ma więc co się wahać.

Wbrew pozorom urządzenie tak ogrodu nie musi wymagać istotnych nakładów finansowych. Przede wszystkim, co jakiś czas trafia się wyprzedaż mebli ogrodowych. Nie musisz też kupować całego kompletu naraz. Najpierw stół i krzesła, potem huśtawka hamakowa, a na końcu domki i zabawki. Jeśli chcesz zaś sprawić sobie gotowe place zabaw ogrodowe tanio, musisz podejść do tego mądrze: na przykład kup po sezonie używane meble ogrodowe.

Przygotowanie ogrodu czy tarasu odpowiedniego dla maluchów, naprawdę nie musi stanowić dużego problemu. A warto to zrobić, ponieważ zainteresowane czymś dzieci nie angażują tak niezwykle swoich rodziców i tym samym dają dorosłym opcję odpoczynku.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*