Jak zapewnić dziecku swobodny oddech?

Co roku większa liczba maluchów cierpi na dolegliwości układu oddechowego. Notorycznie borykają się z nimi zwłaszcza przedszkolaki, które mają styczność z bakteriami w placówkach przedszkolnych. Dodatkowo wpływają na to niedojrzały układ odpornościowy i brudne powietrze. Drogi oddechowe znajdują się na czołowej linii ognia w interakcji z otaczającym światem. Tym samym zagrożenie chorób układu oddechowego u pociech rośnie. W jaki sposób można temu zaradzić? Jakie podjąć kroki jeśli dziecko zachoruje?

Każda rodzicielka troszczy się o zdrowie potomka od pierwszych chwil życia. Karmienie piersią i właściwe warunki na pewno dobrze na nie wpłyną. Aczkolwiek, w kwestii zdrowego oddechu pociechy, rozmyślnie jest zadbać o higienę górnych dróg oddechowych. Niezbędny będzie tu aspirator do nosa dla niemowląt. Użycie go oddali ryzyko kataru, który jest bardzo kłopotliwy dla pociech. Aczkolwiek, jeśli wystąpi, warto posiadać pod ręką termometr bezrtęciowy. Często nieżyt nosa wtóruje chorobom takim jak na przykład angina, a wysoka temperatura jest jednym spośród symptomów.

Do rozwoju infekcji płuc i nosa przyczynia się także fizjonomia. Dzieci prędzej wdychają i wydychają oraz czerpią z powietrza więcej zarazków. Tym samym drożność noseczka, który odpowiada za klarowanie przyjmowanego powietrza wydaje się bardzo znacząca. Elektryczny aspirator do nosa winien być rutynowym zaopatrzeniem apteczki rodzinnej. Pomoże zapewnić codzienną higienę nosa całej rodziny. Równie pożyteczna będzie sól fizjologiczna do nosa, którą specjaliści niejednokrotnie zalecają nie tylko w profilaktyce, lecz też w toku dolegliwości dróg oddechowych.

Niestety pomimo higieny pociechy łapią zakażenia dróg oddechowych. Na ogół są to zapalenie oskrzeli bądź ostry nieżyt nosa. Powiązane z nimi problemy z oddechem można pokonać stosując koncentrator tlenu. Stężony tlen wspomaga walkę z zakażeniem i zapewnia właściwe dotlenienie organizmu. Jest to niezwykle ważne u brzdąców. Przy astmie czy też zapaleniu oskrzeli niezbędna jest też terapia farmakologiczna, do jakiej stosowany jest inhalator pneumatyczny. Umożliwia on w łatwy sposób zaaplikować poprawną dawkę leku i może być stosowany bez względu na wiek. W związku z tym, że namówienie malucha do przyjęcia leku nieraz jest trudne, inhalator dla dzieci, o interesującym kształcie, uprości inhalację.

Szczerze mówiąc nie można uciec od infekcji dróg oddechowych u maluchów. Szczególnie obecnie, gdy jakość powietrza jest tak bardzo fatalna. Stąd tak fundamentalne wydaje się, żeby troszczyć się o stosowną higienę i szybko reagować na potencjalne dolegliwości. Umożliwi to złagodzić objawy i ograniczyć niekorzystne powikłania.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*