Zdrowie i samopoczucie – a powietrze w pomieszczeniu

Nie ważne, czy przebywasz w biurze, w bloku, czy w apartamencie na urlopie, niesłychanie znaczące jest powietrze w lokalach, w których przebywasz. To, czym oddychamy – ma ogromny wpływ na zdrowie, a więc i przychylne funkcjonowanie. Jak zadbać o pomieszczenie, by było dobre dla ludzkiego stanu fizycznego?

Nie zawsze mamy prosty wpływ na to, w jakiego pokroju lokalu przebywamy. To nie od nas zależy – jak zaopatrzone jest biuro lub jak urządzony jest pokój w pokoju, w którym postanawiamy spędzić wczasy. Jednakże wybierając hotel – możemy zagadnąć o również o wyposażenie związane z klimatyzacją, jeśli jest to okres wakacyjny lub należyte ogrzewanie – gdy chcemy podróżować zimowych miesiącach. Natomiast mamy zupełny wpływ na dobraną aranżację urządzeń w prywatnym domostwie. Pierwszą i najbardziej istotną rzeczą jest w tym przypadku klimatyzacja. Należycie dobrana i założona – da nam komfort w bardzo gorące dni. Z uwagi na ocieplenie na ziemi i coraz to w wyższym stopniu modny sposób pracy zdalnie – jest to niezbędnym detalem urządzenia domu. Daje komfort pracy, uatrakcyjnia momenty spędzone w prywatnej przestrzeni. Istotne, by kupić akuratny dla nas ekwipunek. Jeżeli mieszkasz w stolicy Polski, ze wsparciem będzie w stanie przybyć montaż klimatyzacji z Warszawy. Dużo przyjemniej jest przebywać we właściwej temperaturze! Oczywiście ważna pozostanie również dobrana wilgoć powietrza. W tej kwestii kapitalnym rozwiązaniem są oczyszczacze, czy jonizatory powietrza.

W zimowe miesiące za to prawie każdy z nas marzy o tym, by było….przytulnie. Kubek gorącej herbaty, fotel i książka jest spełnieniem marzeń? Niestety nie uda się, gdy nasze urządzenie grzewcze jest uszkodzone lub niewydajne. Na rynku jest wiele różnych metod, jedną z wielu są pompy ciepła. Jest to urządzenie, które pobiera energię z powietrza – i najłatwiej rzecz wyjaśniając – rozdysponowuje ją w postaci ciepła. Jest to podejście nadzwyczaj tanie, ale też zdrowe. Pompy ciepła, albowiem pozwalają na niższe zużycie prądu, czy pozostałych źródeł energii. Zadbasz nie tylko o swój portfel – ale także o ziemię.

Fascynującym procesem jest także rekuperacja. Jest to odzyskiwanie ciepłego powietrza z systemu wentylacji. W lokalach, w których obecny jest rekuperator, brudne powietrze wymieniane zostaje na czyste, na dodatek zostaje odzyskana zgromadzona już wysoka temperatura. Dzięki temu mamy ewentualność oszczędności prawie ponad 90% energii, utrzymanie optymalnej temperatury i wilgotności w rezydencji, ale dodatkowo możemy w ten sposób usuwać mikroby i wirusy. To znaczy znów – troszczymy się nie tylko o budżet i prywatne pieniądze, ale w pierwszej kolejności o samopoczucie!


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*