Biegać zimą też można!

Oczywiście każdy kto chce zacząć swoją przygodę z bieganiem, powinien poczekać do wiosny lub lata, ponieważ zima to ciężki start dla początkujących i możemy przez to zupełnie się zniechęcić do tego sportu. A przecież nie o to nam chodzi. Warto więc poczekać do ładniejszej i przyjemniejszej pogody z rozpoczęciem swojej przygody z bieganiem.

Natomiast jeżeli chodzi o biegaczy zaprawionych w boju, to nic nie stoi na przeszkodzie żeby biegać również zimą. Oczywiście trzeba przy tym zachować zdrowy rozsądek i wiedzieć, kiedy odpuścić. Nie ma nic bezpiecznego w bieganiu w zbyt niskich temperaturach, ani też przyjemnego kiedy sypie tak, że nic nie widzimy.

Oczywiście należy też pamiętać o stosownym ubraniu oraz zabezpieczeniu obuwia – gdy jest ślisko łatwo o jakieś kontuzje. Chociaż ostatnio nasze polskie zimy są dosyć łagodne więc raczej nie trzeba zbyt często odmawiać sobie biegania ze względu na złą pogodę, a dzięki bieganiu poza miastem lub na jego obrzeżach możemy dodatkowo podziwiać roślinność pokrytą białym puchem.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*