Sport plus świeże powietrze? Zadbaj o siebie!

Jedną z lubianych sposobów korzystania z wolnego weekendu jest organizowanie podróży. Niesamowicie często wybierane są góry – można dzięki temu odsapnąć orzeźwiającym, zdrowym powietrzem, wypocząć od gwaru miejskiego i oglądać piękne miejsca (w Polsce i za granicą). Powinno się jednakże zadbać o konkretny zestaw akcesoriów. Sprawdź, co powinno się kupić na wyprawę w góry, by móc w pełni cieszyć się rekreacją!

Główny sprzęt na każdą podróż w góry
Trzeba mieć dość dużo miejsca na przenoszenie posiadanego osprzętu. Dlatego właśnie plecak będzie najważniejszym elementem wyposażenia podczas wycieczki w góry. Powinno się zadbać o zakup odpowiednio wytrzymałego, dużego i wygodnego modelu. Bardzo często trzeba podróżować z nim także długie godziny na ścieżce – jego wykonanie ma ogromne znaczenie.

Następną ważną sprawą jest dobry ubiór. Kurtka przeciwdeszczowa, trekingowe spodnie, twarde buty oraz ewentualne nakrycie głowy – to najważniejsze elementy podczas wycieczki po szlaku. Bezpieczeństwo jest niezbędne, więc trzeba się adekwatnie ubrać. Prócz tego ubiór musi gwarantować ochronę przed temperaturą, ale nie powinno się zabierać za wiele ubrań – mogą po prostu być uciążliwe podczas relaksie.

Jedzenie i picie to natomiast oczywistość. Powinno się jednak pamiętać o odpowiedniej ilości zapasów, szczególnie w czasie dłuższej wycieczce. W zimowe dni trzeba posiadać solidnej jakości termos.

Dodatkowe fragmenty osprzętu, które są funkcjonalne
Przede wszystkim na długie wycieczki lub te, które są mniej przechodzone przez turystów, trzeba kupić takie części wyposażenia, jak GPS lub mapy. Te dodatki pozwolą dobrze odnaleźć się w górach i wyszukać trasę, kiedy została zagubiona. Przydatnym wyborem pozostaje również zabranie latarki czy też dowolnego źródła światła. Przemierzanie szlaku potrafi zająć dużo czasu – gdy będzie ciemno, taki element osprzętu jest potrzebny.

Należy również zadbać o ekwipunek do rozpalania ognia. Może być on przydatny, jednak nie musi. Dzięki temu zagrzejesz również żywność czy też ugotujesz wodę. Należy wyposażyć się w zapałki w specjalnym pojemniku.

Na wymagającej podróży pożyteczny będzie również zestaw niewielkich narzędzi, takich jak scyzoryk czy też nóż oraz ewentualnie dobra taśma klejąca. Te elementy można spożytkować w wielu zastosowaniach. Podczas wycieczki w górach także są niezbędne.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*