Jak się zmotywować do ćwiczeń?

W obecnych czasach coraz więcej ludzi próbuje dążyć do idealnej sylwetki. Coraz więcej jest specjalistów – trenerów personalnych, dietetyków oraz firm cateringowych, które dostarczają nam obiady na cały dzień. Wystarczy tylko motywacja, by móc osiągnąć ustalone cele.

Natomiast jak można się zmotywować do ćwiczeń i diety? Najlepszym sposobem jest znalezienie sobie bratniej duszy – partnera do osiągnięcia wyznaczonego celu. Dzięki temu łatwiej nam będzie utrzymać dietę – jeżeli jedna osoba będzie chciała podjadać, to druga może jej pilnować.

Tak samo jest z ćwiczeniami. Łatwiej jest nam iść na fitness jeżeli się z kimś umówimy, głupio przecież odmawiać koleżance i zostawiać ją samą. Kiedy sami wymyślamy, że pójdziemy na zajęcia, to łatwiej jest się rozmyślić, bo się miało ciężki dzień w pracy, albo pojawił się nowy odcinek naszego ulubionego serialu, a jeżeli już się z kimś umówimy to staramy się zaplanować cały dzień tak, żeby móc pójść na zajęcia. Dlatego łatwiej jest zadbać o swoją kondycję i o zdrowie, kiedy ma się do tego sprzymierzeńca.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*