Zadbaj o zdrowie swoje i swojego malucha w podróży

Najistotniejszą kwestią dla każdej mamy jest zdrowy organizm i poczucie bezpieczeństwa jej dziecka. Począwszy od urodzenia troszczy się o swoje dzieciaki – i dba o to, by dobrze się rozwijały. Niezależnie, czy przebywasz w domu, czy wybierasz się na wyjazd – będziesz potrzebować dla własnego kilkulatka kilku gadżetów, by mieć pod ręką ogół tego, co jest niezbędne by zapewnić mu o opiekę na wysokim poziomie. Znaczącym aspektem są rzeczy około-medycznego użycia, czy odpowiednio zaopatrzona apteczka samochodowa. Zanim zapakujesz się do samochodu, rozważ, czy masz na prawdę wszystko, co jest przydatne, by wycieczka była bezproblemowa.

O ile wyjeżdżasz z kilkumiesięcznym niemowlakiem – pakujesz dla niego najczęściej więcej rzeczy niż dla siebie. Kluczowe są jednorazowe pieluchy, spora liczba śpiochów na zmianę, słoiczki z przecierami, smoczki, czy dobry odciągacz kataru. Nadzwyczaj istotną kwestią jest wózek dziecinny. Kapitalnie, gdy ekwipunek jest nie jedynie komfortowy i odpowiedni do potrzeb dziecka, ale podobnie spełnia wiele opcji równocześnie – np. jako fotelik do samochodu – wówczas zdołamy zaoszczędzić dużo przestrzeni w bagażniku.

W przypadku kilkuletnich dzieciaków warto mieć ze sobą komplet plastrów – na okoliczność wypadków w trakcie intensywnej zabawy. W temacie alergików nie możesz przegapić, by wziąć inhalator. Warto zadbać też o siebie. Wyspany i spokojny rodziciel – to często fundament, by latorośl była szczęśliwa. Jeśli maluch ma tylko kilka miesięcy – zapewne karmisz piersią. Zatem nieodzownym elementem będzie laktator swing, zob. https://apteczka24.pl/medela-swing-maxi-elektryczny-podwojny-laktator-swing-maxi,id11077.html, czy wkładki laktacyjne medela. Ażeby z kolei twoje ciało odpoczęło w nocy – wskazane jest w tej materii zaopatrzyć się w biustonosz do spania.

Wieczorową porą po wyczerpującym dniu straży nad potomkiem – jaka w przypadku wielu dzieci najczęściej jest nader wymagającym obowiązkiem, wskazane jest pomyśleć o własnych potrzebach i momencie odpoczynku. Spocznij na sofie, włącz dobrą płytę i podłącz odświeżacz powietrza do kontaktu. Inną metodą osiągnięcia przyjemnego zapachu w pokoju będzie nawilżacz powietrza parowy, do którego możesz wlać np. olejek herbaciany. Poczytaj choć chwilę ciekawą książkę i miarowo pooddychaj. Uzupełnij energię na kolejny dzień.

Produkty, o których wspominamy, znajdziesz bez problemu na serwisie apteczka24.pl. Warto znać i zaglądać.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*