Zdrowe szaleństwa

Wiadomo, że stołowanie się poza domem kojarzy się z mniej zdrowym jedzeniem. Wynika to głównie z tego, że zazwyczaj kiedy jadamy na mieście decydujemy się na pizze, burgery, czy inne grillowane, czy mocno smażone potrawy.

Natomiast tak naprawdę wszystko zależy od tego jakie miejsce na obiad wybierzemy. Możemy na przykład wybrać się na sushi, gdzie nie ma miliona przypraw, ani też jedzenie nie jest smażone na głębokim tłuszczu i nie ocieka olejem przy jedzeniu. Co więcej możemy też wybrać wersję z warzywami, które również są bardzo smaczne i zdrowe.

Oczywiście możemy też wybrać z menu sałatkę zamiast burgera i też będzie zdecydowanie zdrowiej, więc warto mieć na uwadze fakt, że jadanie na mieście może być zdrowe, ale jeżeli odpowiednio do tego podejdziemy.

Nawet zamawianie do domu może być zdrowe jeżeli zamówimy odpowiednie jedzenie. Tu znowu nasuwa się sushi, które dodatkowo ma taką przewagę, że nie jest spożywane na ciepło więc, nie musimy nic z nim robić po otrzymaniu zamówienia. Natomiast przy zamówieniu frytek, czy burgerów, które muszą być ciepłe, może się okazać, że zanim dostarczy nam je kurier zdążą przestygnąć. Wtedy niestety jesteśmy zmuszeni do odgrzania jedzenia, a to wpływa na pogorszenie jego smaku.

Jeżeli natomiast zamówimy sałatkę, to również możemy ją zjeść na spokojnie, a cały transport nie wpłynie na jej walory smakowe, ani też na jej formę. Tak więc wszystko tak naprawdę zależy od nas, jeżeli chcemy się zdrowo odżywiać to nie ma znaczenia, czy wybierzemy się na miasto, czy zamówimy coś do domu, czy też sami coś upichcimy, bo zawsze wybierzemy potrawy, które nam nie zaszkodzą, a dodatkowo będą smaczne i zdrowe.


Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*